Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku wraz z Wydawnictwem Literatura zapraszają nauczycieli szkół województwa pomorskiego do udziału w Konkursie na  „Scenariusz zajęć o demokracji na motywach książki Grażyny Bąkiewicz Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka”.

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie scenariuszy zajęć dla klas 5-8 szkoły podstawowej, w oparciu o książkę Grażyny Bąkiewicz które będą poświęcone tematyce demokracji. Nadesłane scenariusze oceni powołana przez Organizatorów komisja konkursowa, która wyłoni 3 laureatów. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, ufundowane przez Wydawnictwo Literatura. Najciekawsze scenariusze zostaną udostępnione bezpłatnie na stronach internetowych organizatorów konkursu i będą mogły być wykorzystane przez nauczycieli do prowadzenia zajęć.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego i medialnym tygodnika „Zawsze Pomorze”.

Załączniki:
1. Regulamin Konkursu
2. Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy
3. Załącznik nr 2 – Umowa o przeniesieniu praw autorskich

Informacji na temat Konkursu udziela:
Zdzisława Pawełczak, Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku, Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych
tel.: 58 344 01 68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Książka Grażyny Bąkiewicz jest dostępna  w zbiorach  Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku.