7 października 2022r. odbyła się „III Seniorada Dębowa”. Tegoroczną uroczystość rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Anny i Św. Joachima w Suchym Dębie. Nabożeństwo celebrował dziekan ks. Janusz Mathea z proboszczem parafii ks. Adamem Lejmanem.

W tym szczególnym dniu co roku świętujemy Złote Gody. W tym roku swój jubileusz obchodziły 4 pary małżeńskie z Gminy Suchy Dąb. Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz upominków dokonała Henryka Król - Wójt Gminy Suchy Dąb wspólnie z gośćmi, życząc drogim Jubilatom zdrowia, wzajemnego zrozumienia i wielu dalszych wspólnych lat życia. Ze sceny popłynęły również życzenia i słowa podziękowań od Wójta Gminy Suchy Dąb Henryki Król oraz przybyłych gości: Doradcy Prezydenta RP Marcina Drewy, Doradcy Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego - Wicedyrektora KRUS o/Gdańsk Sebastiana Dadaczyńskiego, II Wicewojewody Pomorskiego Aleksandra Jankowskiego, Doradcy Wojewody Pomorskiego Ireneusza Szwedy, Wicestarosty Powiatu Gdańskiego Marzeny Biernackiej, Wójta Gminy Cedry Wielkie Janusza Golińskiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy – Małgorzaty Cyry. Życzyli obecnym Seniorom i Jubilatom wszelkiej pomyślności, zdrowia Pani Wójt skierowała podziękowania do Dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy za zaangażowanie i wkład dzieci w organizację Dnia Seniora, a także do organizatorów Seniorady Dębowej. Na scenie swoje umiejętności taneczne i muzyczne przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie pod opieką Pani Moniki Tarasiuk oraz Pani Anety Szostak.

Na Senioradzie Dębowej nie zabrakło upominków, fotobudki, loterii z nagrodami i tortu dla Seniorów od firmy Ecol-Unicon Sp. z o.o. Uroczystość uświetniły występy wspaniałych artystów: Latino Show Band, Hotline, Kala oraz gość specjalny Anna Żebrowska. Królem i Królową III Seniorady Dębowej zostali Państwo Świeczkowscy.

Było uroczyście i wzruszająco, aby seniorzy mogli poczuć się wyjątkowo. Specjalnie dla świętujących Seniorów zapewniono bezpłatną komunikację PKS Gdańsk. II Seniorada Dębowa przebiegła w przemiłej i spokojnej atmosferze.

To wszystko nie udałoby się bez hojności i wsparcia rodziców i dzieci, przedsiębiorstw, stowarzyszeń i firm, z którymi współpracujemy na co dzień. Dziękujemy za wsparcie Fundacji Lotos, Ecol-Unicol, PKS Gdańsk, Medical Medycyna, Caritas Krzywe Koło, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Suchy Dąb oraz firmie Gala. Jest to ogromne wsparcie dla nas, bez którego nie moglibyśmy pozwolić sobie na organizacje tak wspaniałej uroczystości.

Organizatorami uroczystości byli:

  • Urząd Gminy w Suchym Dębie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Dębie
  • Szkoła Podstawowa w Suchym Dębie
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Suchym Dębie

Uroczystość poprowadzili:

  • Karolina i Arkadiusz Dąbrowscy